- Hoşgeldiniz

Uğur Mumcu Mahallesi

Sitemizde Toplam 115 Firma, 35 Haber, 4 Ürün ve 64 İlan Bulunuyor.

web tasarım

FİRMANIN EKLEDİĞİ HABERLER

FİRMAYA E-POSTA GÖNDER

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Posta Adresiniz

Mesajınız

Güvenlik Sorusu 5 + 6 = ?

Minik Yıldızlar Ana Okulu

Adres : Uğurmumcu Mah. Safahat Cad. Teknik Yapı Upcity Residence 11/C/1 Kartal/İstanbul

Telefon : 0216 475 00 78

Telefon 2 : 0506 316 06 96 - 0530 960 04 54

Faks : -

[email protected]

http://www.minikyildizlaranaokulu.k12.tr

minik-yildizlar-KURUCUMUZ

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Okul öncesi Eğitim Öğretmenliği (Lisans) mezunudur(2001). Mesleğe 2004 yılında Milli Eğitimde okul öncesi öğretmeni olarak başlamış ve halen devam etmektedir.” Eğitimde Yaratıcı Drama” Semineri (2011) , “Oyun” konulu seminer (2011) , “Dil ve Konuşma Bozuklukları Bilgilendirme” semineri (2012) , “3.Önce Okul Öncesi” semineri(2012) ve “Öğretmen Sohbetleri” seminerlerine katıldı.

VİZYONUMUZ

Çağdaş yapıya uygun, çocuk merkezli eğitim verebilen, bilimsel düşünüp düşüncelerini uygulayabilen, yaratıcılığı destekleyen eğitim anlayışı ile öğrenmeyi öğreten bir kurum olmaktır.

MİSYONUMUZ

Minik Yıldızlar anaokulu öğrencileri ezbercilikten uzak, yaşayarak araştırarak sorgulayarak keşfederek toplumdaki yeri ve öneminin farkında, paylaşımcı ekip ruhuna sahip, kendini ifade edebilen, başkalarının haklarına saygı gösteren bireyler olmak üzere eğitim alırlar.

NEDEN MİNİK YILDIZLAR ?

Eğitimci kadrosu deneyimli ve uzman bir ekiptir. Minik Yıldızlar’da her çocuk özeldir; yeteneklerine, kişilik gelişimine, zeka gelişimine uygun özel bir program uygulanır. Çocukları mutlu edebilecek birçok aktivite mevcuttur. Çocuklar Minik Yıldızlar Anaokulunda hem öğrenir, hem eğlenir, hem başarılı olmanın keyfini yaşar. Minik Yıldızlar Anaokulunda çalışan herkes sevecen ve güler yüzlüdür. Aile sıcaklığı veren, temiz, mutlu, rengarenk, cıvıl cıvıl bir yuvadır. Minik Yıldızların bahçesi huzur dolu, keyifli ve eğlenceli bir oyun alanıdır. Çocuğunuzun pedagojik gelişimi takip edilir. Çocuğunuzla ilgili yaşayabileceğiniz her türlü sorunda pedagojik ve psikolojik danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

FARKIMIZ

Çünkü Özel Kartal Minik Yıldızlar Anaokulu ; çocuk evi ,bakım evi , çocuk restaurant , çocuk sağlık merkezi, eğlence merkezi, sabah gelinip akşama kadar kalınan bir yer değil, OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ve EBEVEYN EĞİTİM kurumudur. Okulumuzda sınıf sistemi yerine GEZİCİ SİSTEM vardır. Bu sistem sayesinde çocuklarımız tüm okulun her köşesini kullanmış , her aktivite odasında hayatın farklı yüzleriyle karşılaşıp, deneyimler kazanır.

Biz Kartal Minik Yıldızlar Anaokulu olarak;

Her türlü hava koşuluna rağmen FIRSAT EĞİTİMLERİNİ hiç kaçırmayız. Özel gün ve haftaları yerinde kutlamayı severiz. Toplumda nasıl davranmamız gerektiğini anca dış mekan gezilerimizle öğrenebiliriz. Öyle sinema ,tiyatro değil . Elbette oralara da gideriz ama ; asıl bizim ilgimizi hayatımızın içinde ,günlük kullanımlarımız da olan ve nasıl üretildiklerini hep merak ettiğimiz üretim yerleri çeker. (Ekmek,tuz,yoğurt,koltuk,reçel,kağıt fabrikaları gibi ) Bu arada NİYE sorusunu sürekli sorarız. Öğretmenlerimiz bu soruyu az sorduğumuzda endişelenirler. Çünkü Öğretmenlerimizin bizi buralara götürmelerinde ki hedefi ; araştıran,soran,merak eden ÖĞRENMEYE İLGİLİ bireyler olmamız içindir. Bu durum bazen anne babalarımız için zor olsa da biz çok mutluyuz

Bazen TİYATROYA ,bazen de SİNEMA ya gideriz. Yine öğretmenlerimizin ilk amacı toplum içinde nasıl davranmamızı gerektiğini öğrenmemizi sağlamaktır. Elbette çok eğleniriz ama eğlenirken sinema ya da tiyatro da sessiz olmamız gerektiğini, önde oturanları rahatsız etmememiz gerektiğini biliriz.Çünkü bizler SAYGILI BİREYLERİZ .

Estetik ve tarihi değerlerimizi incelemek için MÜZE gezilerimiz vazgeçilmezlerimizdendir. Gidip görüp incelenecek öyle çok müze var ki ; hiç birini kaçırmak istemiyoruz.

Gelecek biz’iz ,bizler bu güzel yurdun istikbali, yıldızıyız.

Küresel değişiklikleri takip eder, doğamızı korumak için çok çabalarız. Mesela Suyu az tüketmeyi biliyoruz. Çünkü Küresel ısınmanın farkındayız. Hazır malzemelerle etkinliklerimizi yapmaktansa evde kullandığımız birçok ARTIK MATERYALİ okulumuza getiriyor, o materyallerle hem YARATICILIĞIMIZI destekliyor, hem de ailelerimizi gereksiz kırtasiye masrafından kurtarıyoruz. Bütün bir yıl kullanamayacağımız kartonlar,el işi kağıtları yerine evde okunmuş dergiler, ambalaj kağıtları ile çok daha fazla üretken olabiliyoruz. Zaten ağaçlara hiç kıyamıyoruz…

Plastik ürünleri az kullanmaları için ailelerimizi uyarıyoruz.Alışveriş merkezlerinden çok poşet almayın diyoruz. Çevremizi temiz tutmamız gerektiğini biliyoruz. Sokağa çöp atanları da uyarıyoruz. Zaman zaman okulumuzun etrafında ve yakın parklarda çevre temizliği yapıyoruz. Çünkü ÇEVREMİZE DUYARLI bireyleriz.

Ailelerimiz de burada yaşamlarında hiç deneyimi olmadığı ve eğitimini almadığı anne-babalığı öğreniyorlar. Çocuğu ile doğru iletişim kurmayı, doğru zaman geçirmeyi ve hayat başarımızda üzerine düşen görevleri öğrenirler.

BİZ FARKLIYIZ ÇÜNKÜ ;

ÖZEL KARTAL MİNİK YILDIZLAR ANAOKULUNDAKİ ÇOCUKLAR KENDİNE GÜVENEN BİREYLER OLARAK MEZUN OLUR

18 Eylül 2015 tarihinde eklenmiş ve 5.778 kez okunmuş.
Resim 1
Resim 2
Resim 3
Resim 4
Resim 5
Resim 6
Resim 7
Resim 8
Resim 9
Resim 10
Resim 1 Resim 2 Resim 3 Resim 4 Resim 5 Resim 6 Resim 7 Resim 8 Resim 9 Resim 10

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Firma Harita Bilgisi

İlgili Terimler :
Site Tasarımı : Medya Web